Streszczenie o wojnie trojańskiej

Pobierz

Parys to syn Priama i Hekabe, królewskiej rodziny ze słynącej z bogactwa Troi.. Parys, który został wyrzucony z dworu, powrócił do Troi.. Wielu bogów walczyło o jej względy.. Niegdyś odesłany syn powrócił.17.. W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.. Na dworze spartańskim podejmowano gościa bardzo serdecznie, Menelaos przyjął królewicza trojańskiego z honorami.Wojna Trojańska - streszczenie "Iliady" Homera; Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.. Odys buduje konia trojańskiego.. Długo zdobywał początkowo niechętną i nieuchwytną boginię tesalski książę, Peleus.Kiedy Grecy przybili do brzegów Troi, wysłali poselstwo, aby spróbować pokojowo rozwiązać konflikt, jednak Trojanie odmówili oddania Heleny.. Na weselu Peleusa i Tetydy niespodziewanie pojawiła się niezaproszona na uroczystości bogini niezgody - Eris.. Jednak na skutek towarzyszącej jego narodzinom wyroczni, w myśl której miał on stać się przyczyną zagłady Troi, niemowlę porzucono w górach.. Grecy wygrali wojnę, dzięki podstępowi, jaki wymyślił Odyseusz.Zeus wyznaczył Parysa - syna Priama - króla Troi, aby ten rozstrzygnął spór pomiędzy zwaśnionymi boginiami..

22.Mit o wojnie trojańskiej.

Bogini morska Tetyda była wyjątkowo piękną kobietą.. Jednak przepowiednia głosiła, że urodzi syna, który będzie potężniejszy od swojego ojca.. Znaleźli je pasterze i wychowali.. Teraz nadeszła chwila, która zadecydowała o dalszym życiu Parysa.Wojna trojańska toczyła się na dwóch płaszczyznach: ludzkiej - pod Troją i boskiej - na Olimpie.. Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy pięknej boginki morskiej Tetydy.. Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednię, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej ( Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.Wojna trojańska trwała dziesięć lat.Najsławniejszym wojownikiem był Achilles,jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. Historia opisana przez Homera w Iliadzie ma swój początek w opisanych w micie wydarzeniach.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon..

Mit o wojnie trojańskiej streszczenie.

Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy pięknej boginki morskiej Tetydy.. Brakowało tylko Achillesa, syna Peleusa i .Pilnie potrzebna charakterystyka Heleny z mitu o Wojnie Trojańskiej!. swojego brata Agamemnona, króla Myken i Argos, ten zaś zwołał z całej Grecji najwspanialszych wojowników i tak stworzył wielką armię do walki z Trojanami.. Wojna ciągnęła się się i pogarszała nastroje.Achilles pokłucił się z dowódcą greków,królem Agamemnonem i opuścił pole bitwy.. Gdy zakochał się w niej książę tesalski - Peleus .Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej.. Przepowiednia, która zapowiadała, że przez niego państwo poniesie klęskę nie była brana pod uwagę.. Ich działalność nie zakończyła się na stworzeniu świata, lecz trwa, a każde ważne wydarzenie odbywa się przy ich udziale.. Ani Posejdon, ani Dzeus nie pragnęli mieć.Tak naprawdę był to syn króla Troi, Priama.. 2013-12-13 08:45:09 Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57 Napisz streszczenie mitu o Demeter i Korze 2011-09-11 16:57:29• Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie • Mit o Heraklesie - streszczenie • Mit o Demeter i Korze - streszczenie • Mit o Tezeuszu - streszczenie • Mitologia rzymska - omówienie • Mitologia jako źródło literackich inspiracji; Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies..

Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie .

Zaproszenia odmówił jej Zeus.Wojna trojańska zakończyła się po 10 latach zwycięstwem Greków.. Wpadli oni na pomysł, aby wybudować drewnianego konia i umieścić go u bram miasta Troi.. Podzieliła także bogów na dwa wrogie obozy, pomiędzy którymi ciągle wybuchały kłótnie.Młodzieniec przyznał zwycięstwo bogini miłości.. Trojańczycy, sądząc, ze ów koń jest symbolem zwycięstwa, wprowadzili go do miasta.Wojna trojańska - przedstaw plan ramowy; Przedstaw i dokonaj analizy stasimonu III z "Króla E. Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. Nocą przybył do zwycięzcy ojciec poległego, król Priam z wozem pełnym złota błagając o wydanie ciała.. Zabranie konia trojańskiego jako nagrody za dzielną walkę.. Na wesele księcia Peleusa i bogini Tetydy nie została zaproszona Eris - bogini niezgody.. Treść.. Nawet sam Zeus chciał, żeby została jego żoną.Streszczenie "Wojny trojańskiej".. Wieszczka Kasandra, którą wszyscy mają za obłąkaną, ostrzega przed wciąganiem tajemniczego konia stojącego przed bramami, za mury miejskie.. Wojna trwała dziesięć lat, zginęło w niej wielu dzielnych wojowników zarówno greckich, jak i trojańskich.. W Tetydzie zakochał się śmiertelnik - Peleus, książe tesalski.Wojna Trojańska - streszczenie.. Grecy zostali odepchnięci przez księcia Trojii,Hektora.Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. W morskiej bogince, Tetydzie, ze względu na jej urodę kochali się nawet bogowie..

Hera, Afrodyta i Atena pokłóciły się.Wojna Trojańska - streszczenie.

Kiedy Dzeus i Posejdon będąc jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tetydy.. Filmy.. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednią, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie.. Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.. To także opowieść o sprycie, który pozwala na zwycięstwo.Przydatność 75% Streszczenie "Wojny trojańskiej".. Jego największą bronią były przebiegłość i spryt.. Kategoria Język Polski.1.Zeus i Posejdon zabiegają o względy Tedyty, ale Temida ostrzega ich przed nią, bowiem syn, którego urodzi owa bogini, będzie potężniejszy od swojego ojca i być może nawet go pokona.. Wojska greckie wycofują się spod Troi.. Trojanie hucznie świętują zwycięstwo.. 2.Po wielu namowach bogowie postanawiają wydać boginię za człowieka - zakochanego w niej Peleusa i po jego wielu oraz żmudnych staraniach dochodzi .Historia wojny trojańskiej - streszczenie Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Obydwaj zalotnicy zostali jednak ostrzeżeni przez Temidę, że syn Tetydy będzie potężniejszy od swego ojca.. Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tedyty.. Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednię, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Historia wojny trojańskiej - streszczenie Achilles przywiązał ciało do rydwanu i ruszył do obozu.. Filmy.. Ofiarowała trzem boginiom złote jabłko, na którym widniał napis: "Dla najpiękniejszej".. Antygona i jej przemowa do narodu tebańskiego; MIT O EDYPIE "Czy w najstarszych utworach świata dostrzegano budu.Mit o wojnie trojańskiej pokazuje, że w losy świata ingerują bogowie.. Hekabe miała sen wróżebny, który wskazywał na nienarodzone jeszcze dziecko jako źródło zagłady całego miasta.Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt