Opium w rosole charakterystyka kreski

Pobierz

Mieszkała razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem w Poznaniu.. Idąc, kołysał się na boki i zbyt mocno wymachiwał rękami.W powieści "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz "Kreska".. W powieści M. Musierowicz pt. Opium w rosole pojawiają się postacie, które są sympatyczne, ale najbardziej zafascynowała mnie Janina Krechowicz zwana Kreską.. W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.. Uczęszcza do liceum do klasy 1B. Dziewczyna była średniego wzrostu o szczupłej budowie ciała.W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.. Ludzie, z którymi się styka oceniają różnie jej .Charakterystyka Aureli Jedwabińskiej z książki Opium w rosole 2010-10-09 18:49:01 Jest druga częśc książki pt. " Opium w rosole " ?. Często udziela też innym bezinteresownej pomocy.. Nie piszcie mi jakiegoś megacudnego wypracowania tylko moze byc nawet w pauzach wszystko co wiecie o Kresce do kazdego punktu chcrakterystyki: 1.Charakterystyka Kreski.. W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.. Jej dziadkiem jest profesor Dmuchawiec, z którym razem mieszka w Poznaniu (nie wiadomo gdzie są jej rodzice)..

"Opium w rosole" charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

Każda książka "Opium w Rosole" jest mniej więcej takiej samej grubości, więc powinnam się odnaleźć.Charakterystyka "Kreski" CHARAKTERYSTYKA POSTACI,,KRESKA" W książce pod tytułem Opium w Rosole jedną z postaci była .Janina Krechowicz inaczej Kreska jest ona córką profesora Dmuchawca .Rodzice Kreski zostali internowani z kraju przez tamtejsze władze w Polsce czyli (PRL)przez to mieszkała z dziadkiem który był bardzo chory .Janina ma 16lat uczęszcza do liceum .Przydatność 80% "Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.. Posiada duże poczucie humoru i zawsze jest skory do żartów, co zjednuje mu wielu przyjaciół.. W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.. W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszkała Kreska razem z jej dziadkiem, emerytowanym nauczycielem (Prof. Dmuchawiec), który traktował ją jak własną córkę.Jacek Lelujka - charakterystyka • Opium w rosole.. Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze.Charakterystyka Kreski (Opium w rosole) ?. Mieszkała w mieszkaniu pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu razem z dziadkiem, emerytowanym nauczycielem (Prof. Dmuchawiec), który traktował ją jak własną córkę.Kreska - charakterystyka • Opium w rosole..

"Opium w rosole" - charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszk.Charakterystyka Janiny Krechowicz (Kreski) - ''Opium w rosole''.. Mieszka tu ze swoim dziadkiem, profesorem Dmuchawczem.. Rodzice Kreski byli internowani przez ówczesne władze, mieszkała z chorym dziadkiem.Bohaterowie Opium w rosole Maciej Ogorzałka - Maciej Ogorzałka to osiemnastoletni, wysoki, zgrabny chłopak o bardzo ładnych oczach koloru czekolady i czarnych, zamaszystych brwiach.. Pomóżcie!. Kompozycja utworu jest zamknięta.. W momencie, gdy zauważa .Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.. Uczęszczała do liceum, w którym pracował jej dziadek profesor Dmuchawiec, u którego mieszka.Opium w rosole - kompozycja i narracja.. Na początku poznajemy głównych bohaterów: Maćka, Lewandowskich, a także Genowefę.Charakterystyka Kreski, Opium w Rosole.. W kontaktach z rówieśnikami okazuje się koleżeński i sympatyczny.. Przewiduje NAJ !. 2010-03-03 19:11:20; Podacie mi strony z charakterystyka Aurelii .. Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole".. Ma szesnaście lat i jest uczennicą 1 klasy liceum.. Miała ok. 16 lat..

Opium w rosole to powieść z cyklu Jeżycjada, będąca jej piątą częścią.

Nie miała rodziców, mieszkała w Poznaniu wraz ze swoim dziadkiem (profesorem Dmuchawcem), bardzo go kochała, ponieważ był jej jedyną rodziną.Charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski (Opium w Rosole).. "Opium w rosole" należy do powieści młodzieżowych, jest zarazem powieścią obyczajową, która oddaje realia z czasów PRL-u, z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych.. Kreska - czyli Janina Krechowicz to jedna z głównych bohaterek utworu "Opium w rosole".. Mieszkała z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem przy ulicy Roosevelta w Poznaniu w kamienicy na 4 piętrze.Charakterystyka Kreski, Opium w Rosole.. Filmy.. Chodziła do liceum z Maćkiem Ogorzałką, w którym się .. "Opium w rosole" - charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.. Kolega Kreski, w której skrycie się podkochuje.. Postać występująca w powieści pod pseudonimem Kreska to tak naprawdę Janina Krechowicz, wnuczką profesora Dmuchawca i bliska przyjaciółka Gabrysi Borejko.. Kreska miała 16 lat, z powodu internowania przez ówczesną władzę jej rodziców była zmuszona przeprowadzić się do Poznania i zamieszkać z.. "Opium w rosole" M. Musierowicz charakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski Janina Krechowicz-Kreska to jedna z głównych bohaterek powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w Rosole"..

2011-10-03 19:18:08; Charakterystyka i opis bohaterów książki "opium w rosole" ?

Janka Krechowicz, przyjaciele mówili na nią Kreska.. 29 lutego 2020 0 Przez admin W książce Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole?. 2011-09-28 21:47:28 Napiszcie mi recenzje książki .Zobacz 14 odpowiedzi na pytanie: Potrzebuję charakterystykę Janiny Krechowicz z książki "Opium w rosole" autorstwa M. MusierowiczCharakterystyka Janiny Krechowicz - Kreski.. jedną z głównych postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana ?Kreską.. Kreska, czyli Janina Krechowicz to nastolatka mieszkająca w Poznaniu.. Niby zwykła dziewczyna borykająca się z różnymi problemami życia codziennego, a jednak w swych poczynaniach niezwykła.. W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszkała Kreska razem z jej dziadkiem, emerytowanym nauczycielem (Prof. Dmuchawiec), który traktował ją jak własną córkę.W powieści Małgorzaty Musierowicz zatytułowanej "Opium w rosole przejawia się wiele sympatycznych postaci, ale najbardziej zaimponowała mi Kreska - Janina Krechowicz, wnuczka profesora Dmuchawca.. Podajcie mi strony, na których mogę znaleźć cechy Kreski.. W tej książce także pojawia się rodzina Borejków, wokół której koncentruje się akcja całej serii, ale główną bohaterką jest sześcioletnia dziewczynka, Aurelia Jedwabińska (występuje także, jako nastolatka, w części dziewiątej - Dziecko piątku).Charakterystyka Kreski Małgorzata Musierowicz "Opium w rosole" W powieści "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz "Kreska".. No więc tak, mam napisac charakterystykę Kreski, ale wogóle nie czytałam tego 'Opium w rosole' więc pojęcia o tym nie mam.. Dziewczyna mieszkała razem z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem w Poznaniu, a jej rodzice byli internowani przez władze.. Miała 16-17 lat i chodziła do liceum.. Profesor jest już na emeryturze i Kreska się nim opiekuje.W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.. W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.. Treść.. Miał jasną czuprynę i zgarbione plecy.. Kreska miała 16 lat, z powodu internowania przez ówczesną władzę jej rodziców była zmuszona przeprowadzić się do Poznania i zamieszkać z emerytowanym profesorem Dmuchawcem który jest dla niej dziadkiem.Streszczenie krótkie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt