Opis postaci urocze kaczątko

Pobierz

Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Kaczątka były doprawdy urocze i zachwyciły mieszkańców podwórka.. Była tym bardzo znudzona, gdyż inne kaczki w tym czasie cieszyły się, pływając radośnie w nagrzanej słońcem wodzie.. 1.Przeczytaj wiersz pt. "Urocze kaczątko" z podręcznika ze s. 9.. W pewnej wsi pod liśćmi łopianu kaczka wysiadywała na gnieździe pisklęta.. (kaczątko, inne zwierzęta z podwórka, inne łabędzie, dzieci, dziewczyna karmiąca drób, narrator).. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. Oceń ją.Wyodrębnienie postaci występujących w baśni "Brzydkie kaczątko" - Jakie postaci występują w baśni?. Możesz wykorzystać wyrażenia pomocnicze.. Brzydkie kaczątko nigdzie nie znajduje przychylności, aż do momentu, gdy wyrasta na pięknego łabędzia.Brzydkie kaczątko - streszczenie.. Lecz gdy pojawiło się ostatnie kaczątko wszyscy skrzywili się okropnie.. Opis osoby po angielsku to podstawa przy nauce języka angielskiego.. 1,2 str. 36 Dla chętnych uczniów: * pozostałe ćwiczeniaGdy się wykluło było bardzo duże i brzydkie.Nie podobne do reszty kaczątek,określane było jako dziwaczne.Miał krótkie,niezgrabne skrzydła,nastroszone piórka i długą szyję.Z biegiem czasu,brudnoszare, brzydkie i niezgrabne kaczątko stało się pięknym białym łabędziem godnym podziwu!· Opis postaci to wypowiedź ustna lub pisemna, w której przedstawiamy wygląd danej osoby..

Opis postaci 4.

Do tego nakładało żółty sweterek, pelerynę i szalik w groszki.. Ale kaczki i kury dziobały, poszturchiwały i wyśmiewały biedne kaczątko, które ostatnie wydostało się ze skorupki i było takie brzydkie.Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności.. 4 str. 8 (w Ćwiczeniach) oraz wyrażeń pomocniczych opisz w zeszycie kaczątko z wiersza.. 5.Opis - jak napisać?. Wtem skorupki pękły i wyłoniły się z nich młode kaczuszki.Ania Shirley - charakterystyka ostatnidzwonek.pl, Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. 3.Zadanie 4. wykonaj w zeszycie, ułóż zdania wykorzystując podane w ćwiczeniu przykłady.1.. Definicja opisu.. Stało się tak, ponieważ jajko z nim zostało podrzucone do gniazda kaczki.WERKA1199.. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.Jestem uroczego kaczątka - uroczy i zabawny.. Pies myśliwych obwąchuje naszego bohatera, ale pozwala mu odejść, bo nie uważa go chyba za zbyt interesującą zdobycz.. - Jaki ptak opiekował się początkowo kaczątkiem?. Dla chętnych: • Cała baśń "Brzydkie kaczątko"Fabuła.. Zabawa w komplementy.. Później bohater trafia do domu, gdzie żyje staruszka, kot i kura.Temat: Opis uroczego kaczątka.. Kaczątko wyróżniało się nie tylko wyglądem.W chacie mieszkała stara kobieta z kotem i kwoką..

Opis, postacie.

Spotyka między innymi dwa dorodne gąsiory, które jednak zostają zastrzelone przez myśliwych.. Opis obrazu.. - Czujcie się jak w domu, a gdy znajdziecie głowę węgorza, możecie mi ją przynieść.. Bohaterowie to: Brzydkie kaczątko - mały łabędź, który przez przypadek znalazł się na wiejskim podwórku.. Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.Kaczątko ucieka i wędruje po okolicy.. ·- Pozostałe kaczuszki są urocze - powiedziała stara kaczka.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.pliki do pobrania Darmowe Zdjęcia : uroczy, Zielony, żółty, drób, ilustracja, kaczka, Zabawki, kaczątko, wodne, wodny ptak, czas na kąpiel, gumowy, Ptaszyna .Opis rzeczowy jest "zwykłym" opisem, naukowy wymaga specjalistycznej wiedzy i użycia fachowej terminologii z zakresu danej dziedziny naukowej, zaś artystyczny jest charakterystyczny dla literatury i służy nie tylko przekazaniu informacji, ale też zademonstrowaniu sprawności w posługiwaniu się językiem literackim.postacie podziel się Myśliwy Indyk Kot Gospodarz II Gospodarz I Kruk Kogut Strzelec Praczka Polny Strach Kura Czubatka Jadzia Zajączek Bojaska Gaptusia Niedojadek Ciekawek Zosia Sowa Kantaryda de Kwakwara-Kaczka Hiszpanka Babuleńka Kaczka Mama Łabędź Mama Dzika Kaczka Kaczka Sąsiadka Dziewczyna Brzydkie Kaczątko- Co Kaczątko czuło, gdy zostało wygnane z podwórka?.

Opis postaci).

Zakładało czapeczkę przystrojoną w lilie, przy skrzydłach miała kwiaty, a na nogach różowe trzewiki.. Opis miejsca 5. polecenie ćw.. w załączonym linku do Polityki Prywatności przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu.. Skupiamy się zwłaszcza na tym, co jest dla tej osoby charakterystyczne, co ją wyróżnia spośród innych.. 4 str. 8 w zeszycie ćwiczeń.. > Dzieci stoją w kole, do środka wchodzi grupa uczniów, którzy gromadzili zdania na temat prześladowań bohatera - stają się Kaczątkiem.. Jednak kaczątko nie pobyło w jego domu zbyt długo, gdyż przestraszyło się dzieci i wyleciało z izby.Czytanie i analiza tekstu ,,Brzydkie kaczątko" - układanie zdań zgodnie z kolejnością wydarzeń - czytanie ze zrozumieniem wiersza,,pt Urocze Kaczątko" - opis głównej postaci wg planu w karcie pracy ćw.4 s.8 Przeliczam jednostki czasu zegarowego Zad.. Małego łabędzia uratował wieśniak.. Drogi Wykopowiczu.. Kaczątko bardzo martwiło się swym wyglądem i tym że inne zwierzęta na podwórku wyśmiewają się z niego.• Przypomnij sobie co uwzględniamy w opisie postaci: • Przeczytaj wiersz ze str. 9 w podręczniku pt. "Urocze kaczątko" • Na podstawie planu podanego w ćw.. Nazwali je brzydkim i odtąd wyśmiewali na każdym kroku..

- Która postać jest postacią główną?

Pewnej kaczce wykluły się kaczątka jednak jedno z nich znacznie odstawało od reszty, czyli różniło się wyglądem.- duże- niezgrabne- czarnoszare- brzydkie- odrażające- niepodobne do żadnego innego kaczątka- miał dobre serduszko- umiał świetnie pływać.. Możemy opisać siebie, a także inną osobę - na przykład możemy opisać przyjaciela.Opisując osobę po angielsku będziemy brać pod uwagę wygląd zewnętrzny (external appearance), kształt twarzy (face shape), kolor oczu (eye color), cechy charakterystyczne (distinctive features .pliki do pobrania Darmowe Zdjęcia : woda, uroczy, dzikiej przyrody, brązowy, fauna, ptaki, kaczka, zwierzęta, futrzany, kaczątko, wodne, pisklę, wodny ptak .Brzydkie Kaczątko (1997) The Ugly Duckling - Prześladowane przez wszystkich brzydkie kaczątko ucieka z domu.. Jest to historia łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę, odrzuconego z własnego podwórka ze względu na odmienność i brzydotę.. Miejscem akcji pewna zagroda, jezioro, chata gospodarcza.. I odtąd czuły się jak w domu.. Zamieszkało na wodzie, która w czasie zimy zamarzła.. - Dzieci z obwodu koła prawią Kaczątku komplementy, wychwalają jego zachowanie.Sprawdź w którym teatrze grają.. (kaczka) 6.Opis osoby po angielsku: wstęp.. Najczęściej opisujemy człowieka lub postać z literatury.. Przypominam, że opis składa się z .Kaczątko wyróżniało się swoją urodą, było bardzo piękne.. Opis przeżyć wewnętrznych 7.. Było upalne lato.. Zamykając ten komunikat (klikając w przycisk "X"), potwierdzasz, że przyjąłeś do wiadomości wskazane w nim działania.Czas akcji nie został bliżej określony.. 2.Wykonaj zadania 4. i 5. z ćwiczeń ze s. 8.. Opis za Słownikiem Języka Polskiego PWN 1. wypowiedź lub tekst, w których są opisane jakieś osoby, przedmioty, zjawiska lub sytuacje; też: czynność opisywania czegoś 2. objaśnienia i podpis do rysunku, mapy itp.Zapomniałeś, kim jest Profesor Dobrowolski, postać w lekturze Zaczarowana zagroda, Centkiewicz Czesław?. Książka mówiona.. Opis sytuacji 6.. Twoim zadaniem jest zredagowanie opisu kaczątka na podstawie punktów w ćwiczeniu ( zakładka ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt