Baśń mgły wachlarzem nie rozpędzisz tekst

Pobierz

73 i 74 proszę przeczytać tekst " Mgły wachlarzem nie rozpędzisz", a następnie wykonać w Ćw.. a) prawda b) fałsz 5) Dżama-saj próbowała rozpędzić mgłę dmuchając w nią z całych sił, a później z pomocą wachlarza.. Dokańczanie zdań w ćwiczeniach.. matematyc znej - strona interneto wa szkoły - poczta e-mailowa - telefon, sms Ocena pracy uczni ów 1.. Lekcja 40 ( sprawdźcie czy macie ten sam nr lekcji) Rzeczowniki - uczucia.. Czytanie tekstu informacyjnego na temat transportu powietrznego - opisywanie maszyn lotniczych na podstawie ilustracji.. Ustalenie, do czego są wykorzystywane podręcznik str. 69 2.Przeczytaj baśń "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz", pomyśl co było ważne, ważniejsze a co najważniejsze dla ojca małej dziewczynki.. Przypomnij sobie pisownię wyrazów z .Poznasz historię małej dziewczynki Dżama-saj, która z tęsknoty za ojcem, próbowała rozpędzić mgłę swoim wachlarzem.. Ojciec wrócił do domu mimo mgły, ponieważ tęsknił za swoją córką.. Następnie w zeszycie napisz: .. przeczytał tekst pt. ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz".. Wykonaj ćwiczenia 1, 2, 3/ str. 80 - wyszukuj odpowiedzi w tekście baśni.. Wysłuchaj japońskiej baśni "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" w przekładzie Bolesława Zagały.1.. Odpowiedz ustnie na pytania: - Dlaczego ojciec Dżama-saj dużo podróżował?. Czym zajmował się jej ojciec?. a) prawda b) fałsz 4) Ojciec obiecał, że wróci, kiedy skończy rzeźbić łuski ryby.tekstu informacyjnego… Cele: - wymienia środki transportu powietrznego - wie, na czym polega praca ludzi na lotnisku i w samolocie Przebieg: 1..

- Mgły wachlarzem nie rozpędzisz, moja córeczko.

Sami wymyślamy ,,rzeczy ważne dla ludzi .. Oceń to zadanie: Średnia: 4.37.Dzisiejszą lekcję rozpocznijcie od przeczytania tekstu "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" na stronie 73 podręcznika do edukacji polonistycznej.. Dzisiaj zapiszcie: edukacja polonistyczna - temat: Co jest w życiu najważniejsze na podstawie teksu ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz".. Poznaliśmy japońską baśń "Wachlarzem mgły nie rozpędzisz", natomiast dziś usłyszeliśmy mit o puszce Pandory.. O czym tata dziewczynki napisał w liście?Mgły podwójnym nie rozpędzisz - rzecz o tylnym oświetleniu przeciwmgłowym KAROL PLATA-NALBORSKI • dawno temu • 6 komentarzy Pewnie wielu pamięta jeszcze spektakl teatralny dla dzieci pt. "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz", oparty na motywach pewnej baśni japońskiej o tym samym tytule.Przeczytaj opowiadanie "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" (Podręcznik "Elementarz odkrywców", s.73,74); Wykonaj ćwiczenia na s.81, 82 (Ćwiczenia edukacja polonistyczna); Dzisiaj poznasz dwa sposoby dodawania liczb w zakresie 1000.. 4, 5, 6 dla chętnych) Edukacja matematyczna.. - Dlaczego ojciec dziewczynki wrócił, mimo że ziemię otulała jeszcze mgła?. 4 strona 74 (książka) piszemy pod tematem.. Bardzo proszę , aby Dzieci przeczytały opowiadanie na str. 73 i 74 pt. ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz", a następnie ustnie spróbowały odpowiedzieć na pytania: W jakim domu mieszkała Dżama .Otwórzcie podręczniki na str. 73 i przeczytajcie baśń pt. "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz"..

Czytanie baśni ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" w podręczniku.

Tymczasem przygotuj proszę piórnik i zeszyt w linie.. 12 642-16-43W tym tygodniu "jesteśmy" w świecie fantazji.. Poznaliśmy Zeusa, Prometeusza, Hermesa, Olimp i Pandorę.. Odpowiedzcie na pytania zamieszczone poniżej.. Co zdaniem ojca bohaterki należało do rzeczy wielkich, a co do małych ?. Pomogą w tym zadania ze s.34.. Na podstawie tekstu uzupełnij Zeszyt ćwiczeń na str. 80-81, ćw.. Dlaczego tak często przebywał poza domem?miejsce: Filia nr 5 os.. Po przeczytaniu tekstu otwórzcie zeszyty do edukacji polonistycznej, zapiszcie dzisiejsząZapraszamy na spotkanie czytelnicze z cyklu "Cała Tereska czyta dzieciom"1.. 2, 4 .Przeczytaj tekst pt. "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" - podręcznik, str. 73-74.. Pogadanka z dziećmi o tym, co jest w życiu najważniejsze na podstawie baśni ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz''.. W zeszycie napisz na kolorowo: Stopniowanie przymiotników:Edukacja wczesnoszkolna.. Uzupełnianie zdań przymiotnikami w odpowiedniej formie.. Zadanie.. Kto opiekował się dziewczynką podczas jego nieobecności?. Uzupełnij ćw.. Wykonaj ćw.1,2(bez kropki),3,4,5,6 s.80-81.. 1, 3, 7, 10 oraz po kilka przykładów z ćw.. W jakim domu mieszkała Dżama-saj?. Czym zajmował się jej ojciec?. Wyszukaj w nim informacji o rodzajach środków transportu wodnego.. a) prawda b) fałsz 2) Ojciec Dżama-saj potrafił rzeźbić kwiaty lotosu, które wyglądały jak żywe..

Dziewczynka mocno machała wachlarzem, ale nie przegoniła mgły.

Przepisz zdania z ramki z Ćw.. Podręcznik str. 34 ćw.. Dodawanie liczb w zakresie 1000.. 2 i 3, a ze strony 81 zad.4.. Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości tekstu.. Opowiedz rodzicom w jakim domu mieszkała Dżama-saj?. Dla chętnych zad.. (Podręcznik do matematyki).Odszukaj fragment ( "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz"), w którym ojciec mówi o rzeczach wielkich i małych.. Na podstawie tego fragmentu określ, które rzeczy są wielkie, a które małe i wykonaj z.2 s.80 ćwiczenia polski.. Zadania dla ucznia: Przeczytaj tekst z podręcznika s. 73-74.3.. Wachlarz nie należy do nich, jak również lampa, jedwabny szal lub filiżanka herbaty.Przeczytaj opowiadanie B. Zagały pt.: "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" w podręczniku na str. 73- 74. your own Pins on Pinterest1) Przeczytaj, proszę baśń "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz" s.73-74; 2) Zastanów się nad pytaniami 1, 2, 3 umieszczonymi pod tekstem; 3) Zapisz w zeszycie temat oraz notatkę: Wartości najważniejsze w życiu:-Rodzina - Zdrowie - Miłość - Szacunek - Poczucie bezpieczeństwa - Przyjaźń - Szczęście/Radośćteksty informacyj ne ze zrozumieni em; Dodaje i odejmuje w zakresie 1000, wykonuje obliczenia typu: 697+9, -Karty pracy z ed.. 2.Przeczytaj tekst Mgły wachlarzem nie rozpędzisz _ ze strony ï- ó ð w podręczniku.. a) prawda b) fałsz 6) Ojciec dziewczynki uważał, że słońce, wiatr, mgła i deszcz należą do rzeczy wielkich.Mgły wachlarzem nie rozpędzisz - Test..

Do przeczytania tekst strona 73-74 (książka).

W cyklu : "Klub Podróżnika" Kontakt: tel.. Otwórz podręcznik na str. 73 i przeczytaj tekst "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz".. a) prawda b) fałsz 3) Dziewczynką opiekowali się dziadkowie.. Czy jej się to udało?. 1) Dżama-saj mieszkała w pałacu książęcym.. Edukacja polonistyczna P.str.. 2.a) prawda b) fałsz 4) Ojciec obiecał, że wróci, kiedy skończy rzeźbić łuski ryby.. Witam Was serdecznie.. Dokańczamy zdania: Ojciec Dżama-saj był cenionym budowniczym, dlatego często podróżował po świecie.. Jest to piękna baśń opowiadająca o miłości i tęsknocie małej dziewczynki do swojego ojca.. Dlaczego tak często przebywał poza domem?. Bowiem na świecie są rzeczy wielkie i małe.. Na podstawie tekstu dokończ zdania - ćwiczenia, zad.. Dowiesz się już za chwilę.. Dzień dobry.. W ten sposób sprawdzicie, czy zrozumieliście przeczytaną baśń.. Aby lepiej zapamiętać treść tego mitu, przedstawiliśmy jego treść w postaci dramy.Ale mi się nie udało - poskarżyła się ojcu.. 5 kolor błękitny - rz wymienne, kolor zielony - rz po spółgłoskach 4.Przeczytaj uważnie tekst pt. ,,O statkach dużych i małych".. Zgody 7 godz. :14.00 "Mgły wachlarzem nie rozpędzisz"- czytamy baśnie japońskie.. Przeczytaj baśń Bolesława Zagały ,,Mgły wachlarzem nie rozpędzisz'' w Podręczniku na str.73, 74 2.. Zastanów się czym się różnią rzeczy małe i wielkie od rzeczy ważnych.1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt