Miłość winicjusza i ligii prezentacja

Pobierz

Odbicie przez Ursusa z rąk niewolników.. Wspólna wizyta u Aulusów.. Pamiętaj, aby do opowiadania wprowadzić jak najwięcej bogatego słownictwa tak, aby zaciekawić odbiorcę tą opowieścią.. Poszukiwanie Ligii przez Chilona na prośbę Winicjusza.. Zdaje się, że Sienkiewicz potrafi pięknie zdefiniować "wyrzeczenie w imię miłości", ukazując losy Ligii - jej porwanie z domu Aulusów, pobyt wśród chrześcijan, w końcu sam chrzest zatwardziałego do niedawna patrycjusza - Marka.. Następnie zapisz w punktach najważniejsze wydarzenia składające się na historię miłości Winicjusza i Ligii.. Może być ona wzorcem dla każdego pokolenia, także i tego współczesnego.3.. Po tej lekcji powinniście: znać historię miłości Winicjusza i Ligii, umieć scharakteryzować Winicjusza i Ligię, znać i rozumieć pojęcie "bohater dynamiczny".. Wątek miłosny posiada liczne zwroty akcji: ucieczkę.. więcejPiękna i głęboka miłość Winicjusza i Ligii przezwyciężyła wszystkie tragiczne wydarzenia i próby, gdyż oparta była na nauce Ewangelii, a przede wszystkim na świadectwie życia pierwszych chrześcijan.. Po opuszczeniu domu chrześcijan, Marek bardzo cierpiał z powodu swojej miłości.. 2.Nauka chrześcijańska stała mu się co raz bliższa.. Dlatego Petroniusz wymyślił podstęp.. Rozmowa z Petroniuszem.. Gdy spotkał Chylona, kazał znowu zaprowadzić się do Ligii.Marek wpada w gniew..

Spotkanie Ligii u Aulusów i miłość od pierwszego wejrzenia.

Winicjusz zakochał się w niej i chciał, aby została jego kochanką, lecz Ligia jako chrześcijanka nie mogła na to pozwolić.. Musi wyjechać z Neronem do Ancjum.. Był bardzo dobrze zbudowany.. Marek przebywał w ich domu, lecząc rany po wypadku odniesionym gdzieś za miastem.1.. 9.Nauka chrześcijańska stała mu się co raz bliższa.. Marek Winicjusz jest młodym i pięknym Rzymianinem, który ma powodzenie u kobiet.. Dziewczyna od najmłodszych lat przebywała w domu Plaucjuszów, była córką wodza Ligów, zakładniczką jednego z barbarzyńskich plemion.. Winicjusz stał się wierny, oddany swojej ukochanej.. Dzięki Ligii Marek dostrzegł, iż prawdziwa miłość nie polega na wzajemnej fascynacji, ale na gotowości do poświęceń dla dobra ukochanej osoby.Dzieje miłości Marka Winicjusza i Ligii.Miłość Winicjusza i Ligii - anachronizm czy niedościgły ideał.. Stwórz ściągę .. ponieważ chciał być bliżej swojej ukochanej Ligii.. Był bowiem młody i bogaty, a drzwi do dalszej kariery stały przed nim szeroko otwarte.Baton1993 Zauważcie, że temat to HISTORIA MIŁOŚCI LIGII I .To ta miłość w powieści tak nas intryguje, jej losy, walka o nią i to, co ze sobą niesie.. Ligia nie była zwykłą dziewczyną, lecz córką króla Ligów i zakładniczką wychowywaną w domu Aulusa Plaucjusza.Wincjusz dzieki miłości do Ligi postanowił przyjąć wiarę do której należała Ligia.Przyjęcie chrześcijaństwa i zmiana stosunku do Ligi , były dowodem przemiany, jaka zaszła w Marku..

Marek z Ligią wyznają sobie miłość, a św. Piotr ich błogosławi.

Nic nie było w stanie ich rozdzielić.. Gdy wyjeżdża na wojnę, zostaje zraniony, a wtedy schronienia w swym domostwie użycza mu Aulus Plaucjusz.Miłość Ligii i Winicjusza dojrzewała powoli i każdym dniem stawała się coraz mocniejsza.. Nachalność Winicjusza.. Winicjusz był dowódcom jednego z legionów.. Należą oni do dwóch odrębnych światów: Winicjusz jest patrycjuszem rzymskim, Ligia zakładniczką pochodzącą z barbarzyńskiego plemienia Ligów, a także chrześcijanką.. I końcowy wspólny wyjazd na Sycylię.1.. Później prosi o chrzest.. Miał wszystko czego tylko zapragnął, był bogaty i szczęśliwy, dopóki nie spotkał Ligi.. Miał krótkie czarneLigia pociągała Marka fizycznie, natomiast Kallinie imponowało to jak on mówi, jak się zachowuje.. Dzięki Ligii Marek dostrzegł, iż prawdziwa miłość nie polega na wzajemnej fascynacji, ale na gotowości do poświęceń dla dobra ukochanej osoby.Wincjusz dzieki miłości do Ligi postanowił przyjąć wiarę do której należała Ligia.Przyjęcie chrześcijaństwa i zmiana stosunku do Ligi , były dowodem przemiany, jaka zaszła w Marku.. Dostają wiadomość, że Rzym płonie.. Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Przypomnij sobie historię miłości Winicjusza i Ligii i przygotuj opowiadanie ustne o ich miłości..

Uporządkujcie chronologicznie podane punkty.Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii.

Ligia nie była zwykłą dziewczyną, lecz córką króla Ligów i zakładniczką wychowywaną w domu Aulusa Plaucjusza.Wszyscy podziwiali wytrwałą Ligię i stanowczego Winicjusza, który bardzo zmienił się dla swojej ukochanej.. Po opuszczeniu domu chrześcijan, Marek bardzo cierpiał z powodu swojej miłości.. Miał wszystko czego tylko zapragnął, był bogaty i szczęśliwy, dopóki nie spotkał Ligi.. Pewnego dnia ukochana Winicjusza potajemnie opuściła jednak dom, w którym przebywał, zostawiając mu jedynie mały krzyżyk.. Pewnego dnia ukochana Winicjusza potajemnie opuściła jednak dom, w którym przebywał, zostawiając mu jedynie mały krzyżyk.. Wysłanie Ligii do domu Winicjusza przez Popeę.. Winicjusz staje się bardzo dobrym człowiekiem.. Zapraszam :) Topic 1 Prezentacja ,,Quo Vadis'' Henryk Sienkiewicz Topic 1 Miłość Ligii i Winicjusza Poznajemy bohaterów Marek Winicjusz Marek Winicjusz, siostrzeniec Petroniusza, był młodym Rzymianinem, żołnierzem i patrycjuszem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt