Czym balladyna zabiła gralona

Pobierz

Jakoś nie potrafię tego pojąć.. Gralon przyniósł skrzynkę Balladynie na rozkaz Kirkora (męża Balladyny), który zakazał jej otwierać, by sprawdzić, czy pozostanie wierna mężowi i usłucha go.. dlaczego balladyna zabiła gralona (1) Anonim: polski temat (1) Anonim .Balladyna - kobieta ambitna czy zbrodniarka "Nie oceniaj po wyglądzie" - to bardzo mądre zdanie, które sprawdza się w życiu.. Balladyna zabiła Gralona ponieważ on wiedział o wszystkich jej zabujstwach i nie chciała aby się to wszystko wydało.. Najpierw zabiła siostrę - dla pieniędzy, gdyż tak naprawdę nie kochała Kirkora, a zależało jej tylko na władzy i bogactwie.. Dlaczego: Balladyna chciała zdobyć koronę Lecha - symbol władzy.. Balladyna nie mogła mieć już wątpliwości, że dowódca straży wie o niej więcej, niż by sobie życzyła.. Trzeci był Grabiec.1.. Na uczcie w zamku Balladyny zjawia się Grabiec przebrany za króla.Kostryn wezwał panią zamku do zabicia Gralona.. Swoją sis, Alinę.. Mężczyźni starli się w walce, ale to kobieta odebrała życie wysłannikowi męża.. ", stając się jednocześnie ofiarą samej siebie.Balladyna to postać tragiczna uwikłana w konflikt własnej osobowości i nie odkrytej tożsamości - konflikt między namiętnościami, żądzą władzy a wewnętrzną moralnością i sumieniem.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie..

Gdybym cię, siostro, zabiła….

Na ten sam pomysł wpadł Kostryn, jednak to Balladyna zadaje śmiertelne ciosy.. Balladyna zabiła: Alinę - żeby wyjść za mąż za Kirkora i być bogata, a także aby siostra nie okazała się od niej lepsza (była to jej pierwsza zbrodnia).. Balladyna zabija Gralona (Gralon - rycerz Kirkoka).. Dziejopis Wawel rozmawia z publicznością, która domaga się wyjaśnienia historii Balladyny.. Wbiła w niego miecz, w obawie, że ktoś ją zdemaskuje.. siostrę Alinę (bo Alina wygrała konkurencję w zbieraniu malin i za to miała dostać Kirkora za męża) 2. rycerza Gralona, który był posłańcem króla (zabija namówiona przez kochanka Kostryna --> Kostryn sugeruje że Gralon może znać przeszłość Balladyny) 3.. Podczas przyjęcia do sali wchodzi Wdowa, której udało się przedrzeć przez straż.Balladyna zginęła od rażenia piorunem w momencie trzeciego potwierdzenia: "Winna śmierci!. Grabiec przybył na ucztę do zamku Kirkora.. Oceń odpowiedź: (Ocena: 0 )13.. AKT IVBalladyna zabija swoją siostrę Alinę.. Kostryn i Balladyna zabijają Gralona, posłańca ze skrzynią, w przekonaniu, że był on świadkiem znalezienia zwłok Aliny i wie o zbrodni.. 4.Balladyna wyrzuca swoją matkę z uczty w zamku nie przyznając się, że jest jej córką.. W celu objęcia władzy gotowa jest dokonać okrutnych czynów.. Zaczęła nosić piękne szaty i uczyła się dworskich obyczajów..

Spanikowana wyciągnęła miecz i przy współudziale Kostryna zabiła Gralona.

Odpowiedzi: 545.. Na czole nosiła czarną wstążkę zakrywającą jej czerwone znamię.. Uczta weselna z udziałem Grabca w koronie.. Grabiec, nieświadomy skarbu, jaki nosił, był przypadkową ofiarą w drodze Balladyny do władzy.Mezmerize.. Ma to być sprawdzian zaufania dla młodej żony.Zabiła ją nożem.. Zabiła Gralona - rycerza Kostryna, swojego towarzysza.Zabiła: Alinę, Gralona, Grabca, Kirkora (razem z Kostrynem, za pomocą wojsk), Konstryna, przyczyniła się do śmierci Wdowy (tortury).. Nazajutrz po Kirkor oznajmił jej, że musi wyjechać na trzy dni.. Balladyna wypędza matkę, która wdarła się na ucztę.. Nie mógł jednak wyznać żonie, gdzie jedzie.czym się żywi jeż .. Kogo i dlaczego zabiła Balladyna?. Zabiła Gralona - rycerza Kostryna, swojego towarzysza.I tak właśnie robiła Balladyna.. Jej ofiara (Gralon) jest sługą jej męża.. Balladyna dowiaduję się także, że Kirkok zatrzymał się u Pustelnika przed wyjazdem.. Obie siostry miały zbierać maliny i któsa pierwsza zberze pełny dzbanek, to wyjdzie za kirkora.ze wzrastającym pomięszaniem.. Myślę, że doskonale poparłam tymi argumentami tezę, że Balladyna zasługuje tylko i wyłącznie na potępienie.Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.Balladyna zabiła Aline z zazdrości o kirkora..

Motywy działania Balladyna zabiła Gralona, ponieważDlatego uporządkujmy zbrodnie Balladyny.

Kostryn po zbrodni oświadczył, że bierze połowę strachu, tajemnic, rozpaczy na siebie.. Jest egoistyczna, bezlitosna, niewierna, okrutna i przebiegła.. Najpierw zabiła siostrę - dla pieniędzy, gdyż tak naprawdę nie kochała Kirkora, a zależało jej tylko na władzy i bogactwie.. Część osób zabiła ona własnoręcznie, część - cudzymi rękami (ale na jej rozkaz lub sugestię).. Co też ty mówisz?. Wiarygodność: 41%.. Balladyna, ogarnięta żądzą władzy postanowiła zabić go nożem pod osłoną nocy i odebrać koronę.. odpowiedź: Balladyna została porażona piorunem.-zabójstwo Aliny podczas zbierania malin w lesie , chciała wygrać turniej który miał rozstrzygnąć kto zostanie żoną Kirkora, zabiła ją z zazdrości-zabójstwo matki , zabiła ją z obawy przed odkryciem zbrodni przez matkę i dlatego,że przypominała jej o przeszłości-zabójstwo Grabca, zabiła go bo chciała zdobyć władzę, chciała zdobyć koronę Lecha - zabójstwo Kirkora, namówiła Kostryna do zabicia Kirkora, gdyż chciała zdobyć całą władzę-zabójstwo Kostryna .Balladyna (morderca) - starsza córka Wdowy.. Balladyna była osobą dwulicową - udawała miłą, sympatyczną kobietę i za plecami innych dążyła do zdobycia władzy po trupach - dosłownie.This quiz is incomplete!. Następnie Balladyna zabija Gralona.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty hrabia Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Własnymi rękami zabiła Gralona, Grabca i Kostryna, a zabójstwo swojego męża Kirkora zleciła jego armii..

Balladyna zabiła swoja siostrę (Alinę), a następnie wydała wyrok śmierci na swoja matkę.

Dokonała tej zbrodni, ponieważ porażką w konkursie zbierania malin straciłaby szansę na ślub z Kirkorem, a tym samym życie w bogactwie.. Zabójstwo Grabca Jak: zadanie ciosu nożem.. gdybyś poprosiła, Pocałowała usteczka Aliny,Balladyna zamieszkała w zamku Kirkora.. Gralona, czyli posłańca Kirkora.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-01-30 17:14:31.Podczas walki Balladyna zaszła Gralona od tyłu i zabiła go mieczem.. W dodatku wyrzekła się ubogiej matki, ponieważ złe pochodzenie mogło jej przeszkadzać w dalszej karierze.. AKT IV SCENA 1 Na uczcie w zamku Balladyny zjawia się Grabiec przebrany za króla.. Gralon dostarcza jej prezent od Kirkora - zapieczętowaną skrzynię z zakazem otwierania.. 2.Balladyna chce ukryć ślady zabójstwa Aliny (pojawiła się na jej czole plama krwi, w tym celu udaje się do pustelnika).. Grabca (po to by odebrać mu koronę królewską i zostać królową) 4.Odpowiedzi (1) Re: dlaczego balladyna zabiła gralona.. Posłaniec przynosi wieści od Kirkora, którego burza zatrzymała u Pustelnika.I tak właśnie robiła Balladyna.. Noo.. zabiła swoja siostrę.a z powodu to CHYBA dlatego że jakis tam facet miał wybrać między tymi dwoma siostrami i wybrał tą którą Balladyna zabiła i ona sie wściekła i ją zabiła żeby ją wybrał.. Zabicie drugiego człowieka jest najgorszym czynem jakiego można się dopuścić.. Cechowała ją lekkomyślność i żądza władzy.. Nosił koronę Lecha, którą podarowała mu zakochana w nim Goplana.. Balladyna dowiaduję się także, że Kirkok zatrzymał się u Pustelnika przed wyjazdem.. 5.Balladyna zabija Grabca.Balladyna po raz trzeci zasądza wyrok śmierci i w tym samym momencie ginie, rażona piorunem.. Skazała na śmierć dwie osoby które mimo jej egoistycznego charakteru kochały ją najbardziej.. Wawel ocenia jej rządy jako mądre i sprawiedliwe, z czym nie zgadza się publiczność, która zarzuca mu pochopność sądów.Przywiózł skrzynię dla żony króla, wraz z nakazem, aby jej nie otwierała.. Jak zginęła Balladyna?. Grabca zabiła by zdobyć koronę, Kostryna otruła chlebem by nie mógł zdradzić światu jej sekretów (tego, że to ona zabijała) oraz dlatego, że nie chce dzielić się z nim władzą.Dlaczego Balladyna zabiła Gralona?. Balladyna postanowiła zdobyć koronę.. Gralon przywiózł jej skrzynię od męża z rozkazem, by jej nie otwierała.Przywiózł skrzynię dla żony króla, wraz z nakazem, aby jej nie otwierała.. W dodatku wyrzekła się ubogiej matki, ponieważ złe pochodzenie mogło jej przeszkadzać w dalszej karierze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt